ÚvodZachování zdraví a krásy Analýza prvků ve vlasechPrvky v lidském organismuVÍM, JAK JIMKontakt
     

Kdo netouží po zachování zdraví a krásy do pozdního věku?

Dvacáté století nám zároveň s vymoženostmi globální civilizace vnutilo styl života, kterému dominují vymoženosti vědy a průmyslu. Ekonomické zákony rozhodují o tom, co jíme a jakým způsobem se léčíme. Lobby farmakologického průmyslu utváří náš postoj k vlastnímu tělu.
Zapomínáme, že tělo samo ví, co potřebuje k životu a o našem             zdraví a pocitech rozhoduje mnoho biochemických a fyziochemických       procesů, které probíhají v milionech buněk. Je třeba vždy pamatovat, že lidský metabolismus se váže na přijímání potravy a vylučování produktů látkové přeměny.

Jen na nás záleží, zda zároveň s potravou dodáváme našemu organismu všechny makro- i mikroelementy, které jsou potřebné ke správnému chodu metabolismu. 20.století objasnilo procesy vzniku a léčení mnoha nemocí. Rozvoj medicínských věd dovoluje stále důkladnější zkoumání povahy člověka. Ve snaze o objasnění nevyjasněných medicínských problémů nesmíme zapomínat na základy fungování organismu, tj. na správnou výživu. Zvláště v dnešní době, kdy se šíří móda rychlého občerstvení, které je vyrobeno z technologicky vysoce zpracovaných potravinářských produktů. Ty jsou téměř zcela zbaveny základních mikroelementů.

 Čínské přísloví říká:
 Jestliže neznáš otce nemoci, pak zajisté je špatná strava její matkou.